Zagraniczna przygoda z "Erasmusem+"

BYSTRZYCA KŁODZKA. Odlotowo zaprezentowali swoją przygodę z praktykami zagranicznymi uczniowie dwóch klas miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Jedna z grup wylądowała na Malcie, a druga we włoskiej Bolonii w ramach projektu "Erasmus+". Obie w minioną środę swoją podróż, której główne wątki toczyły się w zainscenizowanym wrocławskim porcie lotniczym, zrelacjonowały podczas zorganizowanej konferencji pt. "EuroSkills 3" - mobilność, kompetencje, kreatywność, rozwój". Do hali sportowej, gdzie ona się odbywała, przybyli przedstawiciele Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, samorządów powiatowego i miejskiego, szkół ponadgimnazjalnych uczestniczących w tym projekcie, przedsiębiorcy i przyjaciele szkoły.
 


W hali sportowej zorganizowano konferencję podsumowującą tegoroczny projekt

Bystrzycki ZSP w powiecie kłodzkim najdłużej uczestniczy w "Erasmusie+". To zasługa jego kadry nauczycielskiej, dążącej do wszechstronnego kształcenia młodzieży, jak i sprzymierzeńców, wśród których znajduje się koordynator Marek Prokopowicz. Skutecznie zaszczepił w tej szkole idee niesione projektem i ma swój udział w tym, że praktykanci z zagranicznych warsztatów powracają mocno podbudowani i pod dużym wrażeniem.
 


Był to czas powrotu do wspomnień sprzed kilku tygodni

Niektórzy z nich podzielili się swoimi wrażeniami z pobytu we wspomnianych państwach, akcentując fakt umiejętnego połączenia przyjemnego z pożytecznym. Wykonywali prace zgodnie z kierunkami swojego kształcenia (informatycy i handlowcy), a w czasie wolnym zwiedzali miejsca pobytu i korzystali z ich atrakcji. Bardzo przydało się szlifowanie przed wyjazdem języków państw, do których zawiódł "Erasmus+". To też ważny bonus na lepszą, samodzielną przyszłość tych młodych ludzi.
 


Uczestnicy zagranicznych praktyk odebrali certyfikaty

Dyrektor ZSP Dorota Łakucewicz podziękowała wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w projekt za to, że po raz kolejny okazał się doskonałą ofertą dla młodych ludzi.
 

 
I pomyśleć, że niedawno byli na Malcie i we Włoszech, dzięki "Erasmusowi+"

(bwb)