Młodzi tekwondziści powalczyli o medale

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2019-04-15 13:21:42
LUTYNIA (pow. wrocławski). Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz Międzywojewódzkich Eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów do rywalizacji wystartowało ponad 300 uczestników z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Były też reprezentowane dwa kluby z ziemi kłodzkiej – MKST Bystrzyca Kłodzka i Klub Taekwondo ITF Nowa Ruda.

Paulina Gredys z MKST Bystrzyca Kłodzka

Z 23-osobowej ekipy MKST złote medale wywalczyli: Paulina Gredys - układy cup  jun. młodszych (spośród 26 zawodniczek), Seweryn Śladczyk - walka do 70 kg junior młodszy, Ernest Soboń - techniki specjalne juniorów. Srebrne medale zdobyli: Paulina Gredys - walka 46 kg, jun. młodszy, Ernest Soboń - walka 68 kg junior i Seweryn Śladczyk - techniki specjalne, jun. młodszy. Natomiast medale brązowe przypadły Natalii Wołoszczuk - walka do 60 kg, jun. młodszy i Szymonowi Śladczykowi - układy cup  młodzików.

Ernest Soboń z MKST Bystrzyca Kłodzka

- W klasyfikacji generalnej juniorzy młodsi zajęli drugie miejsce, juniorzy - siódme, młodzicy – siódme na piętnaście sklasyfikowanych drużyn – informuje trener Grzegorz Ozimek.

Reprezentacja bystrzyckiego klubu z trenerem Grzegorzem Ozimkiem
Dwa srebrne medale wywalczył junior Krzysztof Serafin - podopieczny trenera Romana Lewickiego z Klubu ITF Nowa Ruda: w układach uczniowskich oraz w walkach do 56 kg.