W setce "Drużyn Energii"

KRAJ / JASZKOWA DOLNA (gm. Kłodzko). W gronie stu najlepszych w Polsce placówek oświatowych, wyłonionych spośród wszystkich uczestniczących w krajowym konkursie pn. "Drużyna Energii", znalazła się Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Jaszkowej Dolnej. Co ważne - jest jedyną z powiatu kłodzkiego i jedną z nielicznych z Dolnego Śląska.

Jak informuje nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Watras: - Do udziału w konkursie zachęciła nas dyrektor SP Monika Tondytko. Tym bardziej, że promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia jest u nas bardzo ważna. Pierwszy etap konkursu polegał na nagraniu filmiku, pokazującego sportowy charakter szkoły. Wspólnie z uczniami i nauczycielami wuefu sprostaliśmy temu zadaniu. I udało się, bo spośród ponad 600 zgłoszeń, nasza szkoła znalazła się w szczęśliwej setce...Dziewczęta z SP w Jaszkowej Dolnej w strojach konkursowych

Teraz przed nią drugi etap konkursu. A ten ma charakter sportowy. Do czerwca br. uczniowie z klas VI - VIII, ubrani w stroje, które SP otrzymała od organizatora "Drużyn Energii", co miesiąc muszą wykonywać ćwiczenia pokazane im przez ambasadorów sportu za pośrednictwem internetu. Są nimi znane postacie: Marek Citko (piłkarz), Krzysztof Golonka (mistrz trików piłkarskich), Bartosz Ignacik (dziennikarz sportowy), Krzysztof Ignaczak (siatkarz), Izabela Bełcik (siatkarka) i Rafał Lipiński (koszykarz). Ćwiczenia muszą zostać utrwalone na krótkich filmach, które podda się ocenie. Kto wie, czy w Jaszkowej Dolnej nie pojawi się ktoś z grona ambasadorów, a szkoła nie awansuje do ścisłego finału konkursu. Ten wyznaczono na czerwiec br. na stadionie Energa w Gdańsku. 

Jak zauważa P. Watras - dolnojaszkowska szkoła już wygrała ważną rzecz: takie skojarzenie nowoczesnych technologii z ćwiczeniami ruchowymi zachęca uczniów do aktywności fizycznej. Życzmy SP im. Stanisława Mikołajczyka wyprawy do Gdańska i już trzymajmy za nią kciuki.

Opr. (bwb)