Apel posłanki Wielichowskiej do myśliwych

KRAJ / SUBREGION. W najbliższą sobotę rozpocznie się rzeź dzików. Apelujemy do myśliwych: nie przykładacie ręki do rzezi! Decyzją ministra środowiska z PIS do końca lutego myśliwi mają wybić 210 tys. dzików. Mają strzelać do ciężarnych loch i do młodych, a także do zwierząt w parkach narodowych.
 

 
Choć wiadomo, że do zagród wirusa ASF przynoszą ludzie. Ale według rządu wybicie, masakra dzików to sposób na walkę z wirusem ASF wśród świń.

To niehumanitarne rozporządzenie może doprowadzić do zniknięcia gatunku dzika z polskiej przyrody. Apelujmy! Ja także apeluję do środowisk myśliwych: Nie wykonujcie działań związanych z tym skandalicznym rozporządzeniem! Nie bądźcie plutonem egzekucyjnym!️

Każdy z Was może dołączyć do obrońców zwierząt. Podpiszcie petycję, podajcie ją dalej, napiszcie, co o tym sądzicie. To bardzo ważne!

Podpisz petycję tutaj: https://secure.avaaz.org/…/Minister_Srodowiska_Nie_dla_ma…/…

Zbyt wiele złego dzieje się z naszym środowiskiem przez nieudolność, zaniechania rządzących, takie jak: walka o czyste powietrze, walka ze smogiem lub decyzje, które nieodwracalnie niszczą choćby Puszczę Białowieską czy stadniny koni. Więc nie odpuszczajcie, działajcie! Presja ma sens. Ta presja musi dojść na Nowogrodzką. To Kaczyński może powstrzymać rzeź dzików.
Monika Wielichowska
posłanka na Sejm RP