Co sfinansować z budżetu obywatelskiego

KUDOWA-ZDRÓJ. Dziewięć zadań spośród wszystkich zgłoszonych przez mieszkańców zakwalifikowano do kolejnego etapu w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Zadaniem kudowian jest teraz zagłosowanie na projekt ich zdaniem najbardziej oczekiwany.

Na tzw. duże projekty w kasie miejskiej zarezerwowano 100 tys. zł, natomiast na mikroprojekty 50 tys. zł. W pierwszej grupie przewidziano dwa przedsięwzięcia o wartości do 50 tys. zł każdy, a w drugiej – jedno do kwoty 20 tys. zł i trzy do 10 tys. zł każde.
 

Wśród dużych zadań wymienia się budowę placu zabaw w rejonie ul. Pogodnej oraz unowocześnienie zaplecza sanitarnego w Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Słone. Do średnich zaliczono: uruchomienie nowoczesnej pracowni komputerowej w szkole przy ul. Jana Pawła II, zakup sprzętu do pielęgnacji zieleni i tablicy wyników dla ZKS Włókniarz, nabycie trzech automatycznych defibrylatorów z ich instalacją w parku Zdrojowym, osiedlu Zakrze i osiedlu przy ul. Zdrojowej, poprawę bazy sportowej LUKS Czermna.
 

Po rozwagę mieszkańców poddano też mikroprojekty: doposażenie przyszkolnego placu zabaw przy ul. Pogodnej w urządzenia przeznaczone dla dzieci do lat 12, zakup zabawek i pomocy dydaktycznych dla przedszkola miejskiego oraz wzbogacenie biblioteki o wyposażenie służące rozwojowi zainteresowań komputerowych.

Głosowanie prowadzone będzie w dniach 12 - 26 listopada br., zaś karty temu służące należy oddawać w Biurze Obsługi Klienta w kudowskim magistracie.
(bwb)