Śpiewające Krosnowice z lotu ptaka

GMINA KŁODZKO. Podczas gdy z okazji stulecia niepodległości Polski jedni stawiają pomniki, drudzy odsłaniają tablice pamiątkowe, zaś kolejni montują ławki lub sadzą dęby, oni postanowili uczcić ten fakt jeszcze oryginalniej. Za sprawą Towarzystwa Miłośników Krosnowic i grupy ludzi przy nim skupionych powstała piosenka, której premiera odbyła się kilka dni temu. I od razu bije rekordy popularności. Dlaczego? Bo nie jest patetyczna, ale prosta w treści i formie i odnosi się do małej ojczyzny, jaką dla mieszkańców i była, jest i będzie ich miejscowość. Ba, wielu z nich zaangażowało się w wykonanie piosenki Marka Morawskiego, który jest autorem tekstu, muzyki i aranżacji.

Trwający prawie 4,5 minuty wideoklip, to retrospekcja dotycząca Krosnowic, która dotyka lat pierwszych osadników, organizowania się polskiego życia społecznego i gospodarczego w niegdyś przemysłowo-rolniczej wsi. Przenosi ona widza, z pozycji lecącego ptaka, przez poszczególne obszary rozległej miejscowości, pokazując, czym żyli i żyją jej obywatele, jak są zaangażowani w poprawę wspólnego bytu.
 

O stronę techniczną opracowania zadbał Stanisław Żabski wraz z zespołem kamerzystów, zaś artystyczną - wszyscy wykonawcy widoczni na tej szczególnej dedykacji rocznicowej. Szczególnej, bo zawsze po nią będzie można łatwo sięgnąć. Pogratulować pomysłu!
 
(bwb)

Foto z wideoklipu"Krosnowice z lotu ptaka"