Jubileuszowy koncert w pięknym stylu

KŁODZKO. Jak na tego rodzaju jubilata przystało - dał wspaniały koncert. Muzyka i śpiew niosły się echem po wnętrzu kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, w którym w sobotnie późne popołudnie wystąpiło Concerto Glacensis pod dyrekcją swojego twórcy Katarzyny Mąki.

Artystom zawsze jest miło, kiedy na ich imprezach pojawia się komplet widzów i zarazem słuchaczy tego, co im mają do zaoferowania. Członkowie kłodzkiego Chóru Concerto Glacensis mogą być usatysfakcjonowani, bowiem na jubileuszowym koncercie "Magnificat" z okazji 20-lecia istnienia zespołu odbiorców tego, co przygotowali, było naprawdę sporo. Ale nic dziwnego, skoro przez te dwie dekady śpiewacy od etapu raczkowania doszli do profesjonalizmu i stali się doskonałym ambasadorem kultury nie tylko gminy wiejskiej Kłodzko, która od kilku lat jest ich mecenasem, ale całej ziemi kłodzkiej. Zresztą tak wynika to z nazwy tego chóru.
 

Podczas sobotniego koncertu jego bohaterowi towarzyszyli: Zespół Wokalny Piu Mosso i Orkiestra Wratislavia Iuvensis, Natalia Figiel na fortepianie, Marceli Fołtan i Dagmara Przewłocka na perkusji. Wystąpi też soliści: Marzena Frankowska (sopran), Agata Ranz (alt), Dominik Jarocki (tenor) i Jakub Walczak (bas). Były i inne osoby, mające niemały wkład w ten pozytywnie przyjęty program.
 

Oczywiście nie zabrakło gratulacji i życzeń z okazji jubileuszu. Pospieszyli z nimi przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, instytucji kultury i wielu przyjaciół Concerto Glacensis. Dla jednych jest on zespołem, w którym rozwijają swój talent muzyczny, dla innych lekiem na całe zło uchodzące, gdy słucha się utworów w jego wykonaniu. Dzisiejszy koncert dowiódł, że w do tego jubileuszu chór doszedł naprawdę wytężoną pracą.
 

(bwb)