PiS bardziej zdecydowany co do włodarzy gmin

POWIAT KŁODZKI. Wygląda na to, że dotychczasowej kandydatce Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Nowej Rudy powierzono inne zadanie. Stąd pojawienie się Joanny Walaszczyk w gronie kandydatów na radnych powiatowych z tamtego okręgu wyborczego. Wróble ćwierkają, że jeśli PiS zdobędzie przewagę w radzie powiatu, to p. Joanna ma szansę zostać nowym starostą kłodzkim. A póki co decydenci tej partii jeszcze główkują, kogo przeciwstawią obecnemu noworudzkiemu burmistrzowi Tomaszowi Kilińskiemu. Niewiadomą jeszcze, jeśli chodzi o to ugrupowanie. pozostaje też Radków.

Kandydatem na radnego powiatowego wskazuje się też Piotra Pawełczyka z Kudowy-Zdroju, który wcześniej wyrażał wolę zostania włodarzem tego kurortu.
 

Natomiast chyba już wszystko jest jasne co do Dusznik-Zdroju - poparcie PiS na burmistrza ma Ryszard Polaczek, Kudowy-Zdroju - Piotr Maziarz, Polanicy-Zdroju - Mateusz Jellin, Kłodzka - Bogusław Szpytma, Lądka-Zdroju - Zbigniew Łukasiewicz, Stronia Śląskiego - Maria Górniak, Międzylesia - Krzysztof Rusinek, Bystrzycy Kłodzkiej - Renata Surma, Szczytnej - Marek Szpanier (w tych dwóch gminiach PiS nie wystawia swoich kandydatów), na wójta gminy Kłodzko - Marek Bogdał, Lewin Kłodzki - Tadeusz Wiejkut, gminy Nowa Ruda - Adrianna Mierzejewska.
(bwb)