W podzięce za świeże plony

MIĘDZYLESIE. Wiesława Pokrątka i Grzegorz Miluk byli tegorocznymi starostami dożynek gminnych. Tym razem odbyły się one w Międzylesiu, a zapoczątkowała je msza polowa odprawiona przez bpa Adama Bałabucha z diecezji świdnickiej.
 

W święcie plonów uczestniczyły reprezentacje sołectw, ogrodów działkowych oraz czeskich Kralików – partnerskiego miasteczka zza miedzy, a muzycznie podkreślane było przez orkiestrę strażacką. Burmistrz Tomasz Korczak, dziękując za przekazany na jego ręce bochen, podkreślił wagę pracy rolników, ich rodzin i w ogóle wszystkich ludzi zaangażowanych w zbiory plonów.
 

W międzyleskiej gminie co roku organizatorem dożynek jest inne sołectwo – teraz sierp je symbolizujący powędrował od sołtysa Międzylesia do sołtysa  Nagodzic. A w trakcie takiego wydarzenia są ogłaszane wyniki lokalnych konkursów. W tym na najbardziej dożynkowy wieniec zwyciężyła korona przygotowana przez Goworów, drugie miejsce przyznano dla Boboszowa, zaś trzecie - dla Międzylesia. Natomiast w najładniejszej aktualnie posesji mieszka Violetta Przybylska z Goworowa, w niemniej ładnej – Henryka Wasilewska z Długopola Górnego oraz Katarzyna Janowska – też z Długopola Górnego.
 
 
(bwb)

Foto UMiG Międzylesie