VOO VOO zagrało w pałacu

GORZANÓW (gm. Bystrzyca Kłodzka). Ponad 30 lat na scenie, 26 albumów studyjnych, niezliczona ilość koncertów w Polsce i za granicą - z takim dorobkiem artystycznym wystąpił 25 sierpnia w gorzanowskim pałacu zespół VOO VOO. Promująca swój ostatni album zatytułowany "7" grupa zagrała półtoragodzinny koncert na deskach sceny umiejscowionej w jednej z sal obiektu. 
 

 
 
To nie pierwsze tego typu wydarzenie kulturalne w gorzanowskim pałacu. Jednak - jak podkreślił przed występem zespołu prezes Fundacji Pałac Gorzanów Marek Haisig – to pierwszy tak duży koncert, tak wielkiej gwiazdy. 
Podczas występu można było usłyszeć zarówno nowe kompozycje, jak i dobrze znane utwory z wcześniejszych płyt zespołu. Publiczność, która wypełniła salę po brzegi, nagradzała brawami wirtuozerskie popisy artystów.
 
 
 
Bardzo piękne miejsce, imponująca przestrzeń i wspaniali ludzie. Nie przypuszczałem, że można mocno nadgryzione zębem czasu miejsce na końcu Polski uruchomić w taki sposób, żeby ono żyło. Życzę temu miejscu, aby podnosiło się z dnia na dzień z gruzów – powiedział po koncercie Mateusz Pospieszalski, członek zespołu.
To nie koniec muzycznych atrakcji w pałacu w Gorzanowie. Jak zakomunikował M. Hasig - w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się kolejnych koncertów wybitnych artystów, a w połowie września na terenie obiektu ma odbyć się duży festiwal z udziałem 30 zespołów.
 

 
(bp)