Najpierw droga, później skarpa

MIĘDZYGÓRZE (gm. Bystrzyca Kłodzka). Mimo rozpisania przetargów, nie znalazł się wykonawca przebudowy skarpy przy drodze powiatowej. Wartość zadania oszacowano na 2,6 mln zł, przy czym po 300 tys. zł wnosili: powiat kłodzki i Nadleśnictwo Międzylesie. W tej sytuacji władze powiatu kłodzkiego zdecydowały, że w tym roku zajmą się przebudową około 400-metrowej długości odcinka ul. Wojska Polskiego, gdyż jej stan woła o pomstę do nieba.

- Pomiędzy hotelem „Nad Wodospadem” a mostem w centrum Międzygórza zostanie ściągnięta kostka, a na jej miejsce zastosujemy solidną podbudowę i nawierzchnię asfaltową – komunikuje Piotr Marchewka, etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego.
 

Właściciel drogi oczekuje jednak z rozpisaniem przetargu, gdyż nie ma jeszcze jasnego stanowiska ze strony międzyleskiego nadleśnictwa co do jego partycypacji finansowej w tym zadaniu. Jest ona uzasadniona, gdyż wspomnianą ulicą prowadzony jest również transport drewna, znaczony licznymi koleinami.

- W roku 2019 zamierzamy uporządkować drugą część ul. Wojska Polskiego, pozostawiając na niej kostkę, i zabezpieczyć wspomnianą skarpę
– uzupełnia informację P. Marchewka.
(bwb)