Polsko-czeskie akcenty w kurorcie

KUDOWA ZDRÓJ. I już po trzeciej edycji Festiwalu Czesko-Polskiego. Zagościł przede wszystkim w naszym kurorcie, ale był też obecny w sąsiednim Nachodzie.


W ramach imprezy rozstrzygnięto konkurs wokalny na piosenkę czeską lub polską wykonaną solo lub w grupie przez osoby z przeciwnego kraju. Jego zwycięzcą został Antoni Gustowski. Drugie miejsce przyznano Kseni Śliwie, a trzecie - zespołowi Hibis-Gibis (Czechy). Wyróżniono Ewę Brzezińską-Cielepę, duet Wyprawkę i Katarzynę Jankowiak z Wojciechem Wilanowskim. Jury porzesłuchało 17 solistów i zespołów. Natomiast burmistrz Kudowy Zdroju Piotr Maziarz swoją nagrodę przyznał grupie Hejszovina.
 

Najliczniejszą widownię miał niedzielny koncert galowy z udziałem gwiazd estrady z Polski i Czech. Ale zanim do niego doszło, mieszkańcom i gościom Kudowy Zdroju udostępniono wystawę Olgi Havel o działalności przez nią prowadzonej fundacji. Zaprezentowano też film Krystyny Krauze o czeskim bardzie Karelu Krylu, z zainteresowaniem spotkała się parada polskich i czeskich pojazdów sprzed lat.
 
(bwb)

Zdjęcia FCZP