Z wodami radoczynnymi przeciw niepłodności

LĄDEK ZDRÓJ. Szacuje się, że problem niepłodności może dotyczyć aż 1,5 mln Polaków, czyli nawet co szóstą parę. Leczenie niepłodności lądeckimi wodami radoczynnymi stanowi wielowiekową tradycję. Wyniki wielu badań dowodzą o wysokiej skuteczności takiej terapii w leczeniu impotencji oraz zaburzeń układu hormonalnego.

Według danych statystycznych, mimo ogromnej skali zjawiska niepłodności i problemów hormonalnych w Polsce, wciąż schorzenia te okazują się ogromnym wyzwaniem dla medycyny. Długotrwała terapia oraz wysokie koszty, nie zawsze skutkują pozytywnym efektem. Wystarczy przytoczyć badania, zgodnie z którymi po 5 latach od rozpoczęcia leczenia niepłodności, aż u 80 proc. par nie odnotowało zadowalających efektów.

Występujące na terenie Lądka-Zdroju unikatowe wody radonowe poprzez silne działanie bodźcowe skutkują polepszeniem efektów terapii impotencji oraz zaburzeń układu hormonalnego. Radon jest gazem leczniczym wykorzystywanym w radonoterapii. Działanie pierwiastka polega na bezpośrednim silnym działaniu bodźcowym na układ współczulny i naczyniowy oraz pośrednim działaniu na gruczoły wewnętrznego wydzielania. Dodatkowo stymuluje zwiększone wydzielanie estrogenów, testosteronu i hormonów nadnerczy.
 

Stosowane do balneologicznego leczenia niepłodności lądeckie źródła radonowe, znajdują się  w najstarszym zakładzie przyrodoleczniczym “Stary Jerzy” i są wykorzystywane w terapii radonowej. Opiera się ona na inhalacjach radonowych (tzw. emanatorium), kąpielach w wodach radoczynnych oraz na kuracji pitnej. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż zabiegi balneologiczne z wykorzystaniem wód zasobnych w radon są bezpieczne dla zdrowia, gdyż zawarta w wodach termalnych ilość i postać izotopów radonu, ulegając szybkiemu rozpadowi nie kumuluje się w ciele.

Już po pojedynczym pobycie leczniczym w uzdrowisku można zanotować u mężczyzn zwiększony poziom testosteronu, a u kobiet estrogenu.

W bogatej ofercie pobytów specjalistycznych Uzdrowisko Lądek-Długopołe dysponuje specjalnie przygotowaną propozycją pn. „W trosce o zdrowie – pakiet radoczynny”. Oferta przeznaczona jest dla osób zmagających się z niepłodnością, zaburzeniami hormonalnymi oraz okresem klimakterium. Ze względu na wszechstronne działanie leczniczych wód radoczynnych, korzyści z kuracji odniosą także osoby po urazach, cierpiące na schorzenia stawów, miażdżycę, otyłość oraz przewlekle zmęczone.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: http://www.uzdrowisko-ladek.pl/ladek-zdroj/oferta-uzdrowiska/w-trosce-o-zdrowie-pakiet-radoczynny
Piotr Białek