Weekend z rowerem w uzdrowisku

LĄDEK ZDRÓJ. Kurort malowniczo położony wśród gór stanowi idealny kierunek weekendowych wypraw dla osób, które lubią aktywnie przemierzać lokalne szlaki rowerowe. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, Uzdrowisko Lądek - Długopole S.A. wprowadza weekendowe pobyty dla pasjonatów turystyki rowerowej. Do ich dyspozycji zostaną oddane wysokiej klasy rowery, idealne na przejażdżki górskimi trasami.
 
Lądek Zdrój posiada rozbudowaną trasę dróg rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Ze względu na górskie położenie, wiele odcinków tras to drogi gruntowe, pozwalające na duży komfort jazdy z dala od ruchu samochodowego. Podczas przemierzania lądeckich szlaków, uczestnicy rowerowych wypraw z pewnością docenią piękno okolicznych krajobrazów oraz bogactwo lokalnej historii i kultury. Istotnym atutem miejscowych tras jest także niższe natężenie ruchu turystycznego niż w najbardziej obleganych kurortach.
 
 
W ramach pobytu goście otrzymają możliwość wyboru na jeden dzień znakomitych markowych rowerów górskich MTB, rowerów szosowych (kolarka), rowerów młodzieżowych lub dziecięcych (do wyboru). Dzięki temu znikają logistyczne problemy z transportem rowerów, goście mają poczucie wygody i mobilności, a także tego, że korzystają z doskonałego sprzętu. Dodatkowo istnieje także możliwość dopasowania rozmiaru roweru do swojego wzrostu.
 
Osoby, które zdecydują się na pobyt “Rowerowe Szaleństwo”, zostaną zakwaterowane w prestiżowym obiekcie Zdrój Wojciech, który został wybudowany w 1680 roku wprost na gorącym źródle wód termalnych. Po aktywnie spędzonym dniu, będą mogły skorzystać z kąpieli w pięknie zdobionym, zabytkowym basenie, gdzie w leczniczych wodach siarkowo-fluorkowych odprężą się i zregenerują swoje siły.
 
Więcej informacji na temat “Rowerowego Szaleństwa” można znaleźć na stronie Uzdrowiska Lądek -Długopole S. A.: http://www.uzdrowisko-ladek.pl/ladek-zdroj/oferta-uzdrowiska/wypoczynek/rowerowe_szalenstwo/
Piotr Białek