Morskie osobliwości w dalekim porcie

KUDOWA ZDRÓJ. Od 20 lat w kurorcie oddalonym od najbliższego sobie morza, Bałtyku, o ponad 400 km w linii prostej, są organizowane dni o tematyce marynistycznej. Ich celem jest przybliżenie mieszkańcom i gościom polsko-czeskiego pogranicza morskich osobliwości i tradycji. I konsekwentnie ów cel jest realizowany..
 

Podczas minionego weekendu park Zdrojowy, a szczególnie Teatr pod Blachą, szumiał gwarem i muzyką. Były marynarskie tańce, śpiewy, dowcipy... Po prostu trwała biesiada na całego, a uczestniczyło w niej bardzo wiele osób.
 

Ten "sztorm" w Kudowie Zdroju, która na dwa dni zamieniła się w portowe miasto, wywołała grupa ludzi pod wodzą Wojciecha Helińskiego. I na tyle skutecznie, że od tańców w teatrze letnim zatrzęsły się fundamenty. Ogromny aplauz wywołali uczestnicy spektaklu finałowego "Brave Kids", biorący udział w warsztatach artystycznych na Dolnym Śląsku
 

Ale swoich odbiorców miała też czeska grupa "Tomas Kocko & Orchestr" czy zespół "W stronę portu", także inni występujący. Słowem program zaoferowany podczas XX Polsko-Czeskich Dni Morza w Kudowie Zdroju bardzo się spodobał i nic dziwnego, że nie brakował pytań o przyszłoroczną ofertę.
(bwb)
Foto KCKiS