Turniej piłkarski w aktywnym sołectwie

ROZTOKI (gm. Międzylesie). Miejscowość staje się coraz bardziej aktywną nie tylko w swojej gminie, ale w ogóle na ziemi kłodzkiej. Z miesiąca na miesiąc przybywa w niej inicjatyw, w które chętnie włączają się niemal wszyscy mieszkańcy. Dzięki ich zaangażowaniu np. rozruszano Ochotniczą Straż Pożarną, o czym już pisaliśmy, zaś teraz na znaczeniu zyskuje sport. Ma on stać się alternatywą – głównie dla dzieci i młodzieży – na wypełnienie wolnych chwil.
 


Dwudniowy festyn mial charakter rekreacyjny...

Nie tak dawno w Roztokach – za sprawą sołtysa, rady sołeckiej, koła gospodyń wiejskich i grupy mieszkańców zorganizowano festyn połączony z turniejem szóstek piłkarskich. Do udziału w zawodach zaproszono reprezentacje sąsiednich miejscowości. Niektóre wystąpiły pod fikuśnymi nazwami, ale to dla dobrej zabawy, która dominowała podczas dwudniowej imprezy.
 


... i zarazem sportowy, bo zorganizowano turniej piłkarski

W rywalizacji drużyn młodszych kolejność była następująca: 1. Zieloni Roztoki, 2. Śnieżnik Domaszków, 3. FC Ponalewce, 4. FC Międzylesie, 5. Kinder Mafia. W tej grupie najlepszymi wskazano: bramkarzem - Kamila Czarkowskiego, strzelcem – Kamila Zarównego i zawodnikiem – Kacpra Fąfarę. Natomiast wśród zespołów starszych: 1. Zieloni Roztoki, 2. Kolano Węża Pławnica, 3. Domaszków United, 4. Gumisie Międzylesie, 5. Dynamo Betlejem. Tutaj za najlepszych wskazano: bramkarz- Sławomir Ratuszniak, strzelec - Sebastian Koczergo, zawodnik - Oliwier Machnik.
 


Dla najlepszych młodych piłkarzy były dyplomy i nagrody

Wśród wręczających dyplomy i nagrody był m.in. burmistrz Międzylesia Tomasz Korczak, który pogratulował drużynom walki fair play, a organizatorom festynu udanej formy rozrywki dla całych rodzin.
 
(mb)

Foto Sołectwo Roztoki