Rowerowe ściganie po Górach Suchych

MIEROSZÓW. Puchar Strefy 2018 w tej miejscowości był piątą tegoroczną rundą. Rozegraną ją 23 czerwca. Tym razem zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na trasie wytyczonej w okolicach Mieroszowa. Wśród pięknych widoków i dzikiej przyrody Gór Suchych rozegrała się zacięta walka, w której udział wzięło ponad 200 uczestników, w tym ogólnopolska czołówka.
 

W poszczególnych kategoriach miejsca na podium zajęli - na dystansie Mega otwartym dla kobiet - 1. Anita Kaputa z KKW Whyte Nexelo Wałbrzych, 2. Anna Bielecka z KKW Whyte Nexelo, 3. Paulina Capanda z Gomoli Trans Airco, dla mężczyzn - 1. Wojciech Halejak z JBG-2 Cryospace, 2. Rafał Hebisz z SGR Specialized, 3. Mikołaj Dziewa z SGR Specialized. Na dystansie Mini otwartym dla kobiet - 1. Dominika Niemiec ze Stowarzyszenia Klub Sportowy Pławna, 2. Alicja Marciniec z Oriensu Chojnów, 3. Aleksandra Łabuda z Popolupo, dla mężczyzn - 1. Piotr Sułek z Bike Center Atak Sport Świdnica, 2. Michał Decewicz z Rometu Xtrabike Factory Team, 3. Łukasz Reiter z Imotion Specialized Skoda Gall - ICM Team.

Już 30 czerwca, również na trasach Strefy MTB Sudety, rozegrany zostanie ultramaraton Extreme MTB Challenge. Na ścieżka wokół Głuszycy czekać będzie wytyczona specjalnie na to wydarzenie trasa o długości ponad 100 km i mająca 4000 metrów przewyższeń.
 

Następne zawody w ramach Pucharu Strefy MTB Sudety już 14 lipca w Jodłowniku. Zapisy na to wydarzenie są cały czas otwarte: https://zapisy.ultimasport.pl/zapisz/348
 
(abc)

Foto Tomasz Tracewski