O sprawach seniorów na ich pierwszym forum

WROCŁAW. Kilkaset osób, seniorów z całego Dolnego Śląska, wzięło udział w 1. Forum Wspierajmy Seniorów. Na uroczystej inauguracji nie zabrakło również znanych wrocławian m.in. prof. Jana Miodka oraz prof. Adama Jezierskiego - rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.

- Wspaniale, że aż tyle osób udało nam się zachęcić do wyjścia z domu – mówiła, witając gości, prof. Ewa Jankowska, przewodnicząca Komitetu Naukowego 1. Forum Wspierajmy Seniorów.
 

Podczas pierwszego dnia Forum, skierowanego bezpośrednio do seniorów, odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy i postępowania w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Seniorzy przećwiczyli umiejętności praktyczne na fantomach pod nadzorem lekarzy. Ponadto wzięli udział w warsztatach z psychologami, którzy mówili m.in.: jak starzeje się mózg, jak radzić sobie ze stresem i kryzysem wieku starszego oraz o psychodietetyce i psychologii odżywiania. Poza tym na seniorów czekały liczne stoiska, na których mogli poddać się badaniom składu masy ciała, sprawności i wydolności fizycznej oraz siły i wytrzymałości mięśniowej. Dodatkowo w przerwach towarzystwa dotrzymywały roboty społeczne, które powstały na Politechnice Wrocławskiej. Dzień zakończył koncert Zespołu Akordeonistów im. Wojciecha Dradracha.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Jerzy Michalak - członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, prof. Adam Jezierski - rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Joanna Rosińczuk - dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Jadwiga Ardelli-Książek - zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM a także ambasadorowie Fundacji: prof. Andrzej Milewicz, prof. Jan Miodek oraz prof. Andrzej Mulak. 
 
Daniel Szabaciuk