Nowa droga pod nowym wiaduktem

BYSTRZYCA KŁODZKA. Władze powiatu kłodzkiego prowadzą przebudowę ulicy Unii Lubelskiej. Stanowi ona odcinek drogi powiatowej, która przez lata była niedostępna dla większych gabarytowo pojazdów. A to z powodu niskiego i wąskiego wiaduktu. Ta budowla niebawem przejdzie do historii jako trwały zabytek, bowiem po sąsiedzku polanicka firma "Cako" wybudowała nowoczesny most kolejowy - szerszy i wyższy.
 

"Cako" jest wykonawcą przebudowy wspomnianej ulicy i obiektów inżynieryjnych z nią związanych. Takim jest np. przeprawa przez Nysę Kłodzką, którą aktualnie się wzmacnia. To również po niej pojadą auta ciężarowe wyładowane surowcami do produkcji albo gotowymi wyrobami, których kierowcy już niebawem nie będą zmuszeni do uciążliwych objazdów. Przejazd pod nowym wiaduktem i nową drogą do i z Bystrzycy Kłodzkiej pozwoli im zaoszczędzić około 60 km. Zyska też na tym Długopole Zdrój, bo zostanie odciążone od spalin, którymi jest raczone przez ów ciężki tabor.

Jak wynika z informacji etatowego członka Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotra Marchewki, jesienią br. odcinek będący przedmiotem inwestycji zostanie udostępniony dla ruchu. A cały obiekt, to wspólne przedsięwzięcie powiatu, gminy i województwa. 
(bwb)