Strażnicy rybaccy przeszli szkolenie

ZŁOTÓWEK (Dolny Śląsk). W tej miejscowości opodal Trzebnicy przez trzy dni szkolili się strażnicy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej. Były wykłady dotyczące organizacji ratownictwa wodnego połączone z prezentacją sprzętu, były też ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa wodnego. Przydała się wiedza i doświadczenie przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.
 
 
Strażnicy szkolili się z zakresu stosowania środków przymusu

Równie przydatne okazały się zajęcia przeprowadzone przez reprezentantów Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Strażnicy poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą ich uprawnień do stosowania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej. Omówiono też ich postępowanie wobec osób naruszających prawo na wodach i terenach przywodnych. I w tym przypadku teorię połączono z praktyką
 


Ratownicy podzielili się wiedzą o udzielaniu pomocy przedmedycznej

Szkolenie zakończyło się sprawdzianem zdanym przez strażników PSR oraz egzaminem strzeleckim też pomyślnie przez nich zaliczonym. Na pewno taka edukacja jest dodatkowym atutem w walce z kłusownictwem i nierespektowaniem prawa na terenach przywodnych.

A przy okazji przypomnienie: Biuro Państwowej Straży Rybackiej dla powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego mieści się w Doboszowicach 86 (gm. Kamieniec Ząbkowicki), tel. 507 135 857.

(bwb)
Foto PSR