Samorządowe debatowanie

LĄDEK ZDRÓJ. Gmina od dzisiaj jest w posiadaniu na własność domu zdrojowego oraz w ramach użytkowania wieczystego nieruchomości, na której on się znajduje. Dotychczas należały do województwa dolnośląskiego. Porozumienie podpisali marszałek Cezary Przybylski i burmistrz Roman Kaczmarczyk. Włodarz Lądka zdroju o takie właśnie rozwiązanie zabiegał od dawna, chcąc zagospodarować to miejsce na cele kultury i rekreacji. Wymaga to zaangażowania sporej kwoty, ale małymi krokami da sie dojść do celu. Pierwszy już zrobiono.
 


Gościem kongresu był marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski

Stało się to w przerwie obrad II Sudeckiego Kongresu Samorządowego, który 8 bm. zebrał się w kurorcie. Omawiano i dyskutowano założenia nowej unijnej perspektywy finansowej i szansach na pozyskanie pieniędzy dla południowej części Dolnego Śląska. To z niej około 100 jednostek samorządowych podpisało tzw. deklarację sudecką stanowiącą wyznacznik działań na rzecz zrównoważonego rozwoju województwa.
 


Obradom przysłuchiwali się m.in. przedstawiciele gmin

Poruszono również kilka innych spraw istotnych dla gospodarki tej części kraju. Dyskutowano o wspólnych działaniach proekologicznych, żywnościowych, komunikacyjnych.
(bwb)