Olimpiada samych zwycięzców

POLANICA ZDRÓJ. Robert Zięterski z Fundacji Szansa był pomysłodawcą Olimpiady Sportowej Osób Niepełnosprawnych. Zawody przeprowadzono na stadionie miejskim w ramach projektu pn. "Sport to zdrowie".


Dopisali zawodnicy i zawodniczki, dzięki czemu rywalizacja ruszyła na całego. W szranki stanęli reprezentanci Niepublicznego Zespołu Szkół ze Ścinawki Dolnej, Fundacji Szansa, Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Starego Wielisławia, Domu Pomocy Społecznej i Niepublicznych Szkół Specjalnych z Ludwikowic Kłodzkich, Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodzku, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kłodzku. Współzawodnictwo objęło kilka konkurencji lekkoatletycznych.
 

Nie da się ukryć, że panowała ogromna wola walki i choć byli zwycięzcy, tak naprawdę wszyscy startujący te zawody wygrali. Z zadowoleniem pałaszowali też kulinaria przygotowane przez Marcina Bożka i Grzegorza Barszczaka.
 

Polanicka Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych zapisała się też w pamięci jej uczestników dlatego, bo na wysokości zadania stanęli wolontariusze ze Stowarzyszenia "Edukator" oraz sponsorzy.
(bwb)