W Słupcu wyłoniono mistrzów taekwon-do

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-05-20 21:14:54
NOWA RUDA. Wielki rozmach miały 25. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do. Odbywały się podczas minionego weekendu w hali sportowo-widowiskowej Centrum Turystyczno-Sportowego w Słupcu z udziałem 288 zawodniczek i zawodników z 54 klubów. Gospodarzem tej masowej imprezy był Młodzieżowy Klub Sportowy Taekwon-do w Bystrzycy Kłodzkiej przy wydatnej pomocy Polskiego Związku Taekwon-do.

Niektórzy przyjechali aż z Dąbrowy Białostockiej bądź Lubartowa, inni przybyli z Nowej Rudy lub Wrocławia. Wszyscy z wielką wolą walki fair-play o tytuły mistrzowskie w coraz bardziej popularnej dyscyplinie. Jak mówi trener MKST Bystrzyca Kłodzka Grzegorz Ozimek - w hali CTS-u pojawiło się wiele talentów, szczególnie wśród dziewcząt, w tym tegoroczni mistrzowie Europy wykreowani w Słowenii: - Stanowią czołówkę kraju w kategorii juniorów a w przyszłości - taką mam nadzieję - również seniorów.


Wiceprezes PZT Tadeusz Łoboda podczas inauguracji zawodów w Nowej Rudzie przypomniał, że w roku 1991 Polska po raz pierwszy wygrała mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie. Później - przez 27 lat - nikt jej nie pokonał. W tym roku - niestety - nie utrzymała pierwszej pozycji na starym kontynencie, co mobilizuje do wytężonej pracy, m.in. z dzisiejszymi juniorami młodszymi. - Jestem przekonany, że odzyskacie dla naszego kraju ów prymat, wywalczycie jedno z czołowych miejsc na świecie - podkreślił T. Łoboda.
 

Okazały obiekt CTS-u szybko wypełnił się bielą zawodniczych strojów. Rywalizacje prowadzono w kilku kategoriach, w których zdarzały się również dogrywki, jeśli chodzi o wywalczenie miejsca na podium. To potwierdza wysoki, ale zarazem wyrównany poziom taekwondzistów surowo ocenianych przez sędziów pracujących pod przewodnictwem Romana Lewickiego - wiceprezesa PZT.
 

We współzawodnictwie klubowym zwyciężył KS Dragon Janów z 15 medalami (6 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe). Na drugim miejscu znalazły się ex aequo: Miński Klub Sportowy Mińsk Mazowiecki i Miejski Klub Sportowy Lewart AGS z Lubartowa - po 8 medali (2, 2, 4).

Czwarte miejsce wywalczyła ekipa Taewo Klub Wschodnich Sportów Walki w Warszawie z 7 medalami (2, 2, 3), piąte - Klub Taekwon-do Tradycyjnego w Łodzi - z dwoma złotymi, szóste - ex aequo: Sportowy Klub Taekwon-do An-Do Pruszcz Gdański i Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do Radzyń Podlaski - po cztery medale (1, 0, 3), ósme - Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do - z dwoma medalami (1, 0, 1), dziewiąte - Legnicki Klub Taekwon-do - z jednym złotym medalem, dziesiąte - Akademia Taekwon-do Virtus w Łomazach - z dwoma srebrnymi medalami, jedenaste - Gdański Klub Taekwon-do - z trzema medalami (0, 1, 2), dwunaste - Krakowska Akademia Taekwon-do - z dwoma medalami (0, 1, 1), trzynaste - ex aequo - Uczniowski Klub Sportowy Taekwon-do Świętochłowice, Częstochowska Akademia Taekwon-do Częstochowa i Ludowy Klub Sportowy Lotos Jabłonna - po jednym srebrnym medalu, szesnaste - Lubelski Klub Sportowy Taekwon-do - z dwoma brązowymi, siedemnaste - ex aequo - Sportowa Akademia Taekwondo, Centrum Taekwon-do Łódź, MKS Taekwon-do Bystrzyca Kłodzka, Rybnickie Centrum Sportów Walki Taekwon-do Fighter - TKM Rybnik, Klub Sportowy Respekt, Kraśnicka Akademia Taekwon-do, MKSW KAN Pułtusk, Ludowy Klub Sportowy Matsogi Ciechanów, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Kłobuck - po jednym medalu brązowym. Pozostałe kluby bezmedalowo.
 

A oto miejsca indywidualne w poszczególnych kategoriach: układy juniorek młodszych 6-2 KUP: 1. Oliwia Pietrzela z MKS Lewart AGS Lubartów, 2. Amelia Małyska z MKS Lewart AGS Lubartów, 3. Weronika Dobosz z KS Respekt i Wiktoria Pikul z MKS Lewart Lubartów, układy 1 KUP - DAN: 1. Alicja Slian z KS Dragon Janów, 2. Julia Bulska z KS Dragon Janów, 3. Karolina Styk z Lubelskiego SKT i Laura Środowska z KS Dragon Janów, walki - 42 kg: 1. Alicja Silan z KS Dragon Janów, 2. Nikola Sobechowicz z AT Virtus w Łomazach, 3. Natasza Niedobit z MKS Lewart AGS Lubartów i Aleksandra Kopiś z RSCT Radzyń Podlaski, walki - 46 kg: 1. Anna Pent z Taewo KWSW Warszawa, 2. Zofia Nowakowska z CAT Częstochowa, 3. Emilia Chuda z ULKS Orient Kłobuck i Alicja Nowosielska z MKSW KAN Pułtusk, walki - 50 kg: 1. Julia Bulska z KS Dragon Janów, 2. Agata Rozpondek z KS Dragon Janów, 3. Kornelia Labudda z GKT Gdańsk i Karolina Świć z RSCT Radzyń Podlaski, walki - 55 kg: 1. Laura Środowska z KS Dragon Janów, 2. Beata Affek z LKS Lotos Jabłonna, 3. Julia Urbańska z MKS Lewart AGS Lubartów i Katarzyna Janiszewska z Gdańskiego KT, walki - 60 kg: 1. Karolina Dziura z KS Dragon Janów, 2. Anastazja Stanilewicz z AT Virtus Łomazy, 3. Natalia Winnicka z WSKT Wrocław i Oliwia Kłapczyk z RCSWT Rybnik, walki +60 kg: 1. Monika Kowalczyk z LKT Legnica, 2. Maria Bojarska z KS Dragon Janów, 3. Oliwia Ostrowska z KAT Kraśnik i Amelia Małyska z MKS Lewart AGS Lubartów, techniki specjalne: 1. Karolina Dziura z KS Dragon Janów, 2. Maria Bojarska z KS Dragon Janów, 3. Julia Bulska z KS Dragon Janów i Laura Środowska z KS Dragon Janów.

W rywalizacji juniorów młodszych: układy 6-2 KUP: 1. Jakub Kuźmicz z MKST Mińsk Mazowiecki, 2. Michał Tril z MKST Mińsk Mazowiecki, 3. Łukasz Zgódka z MKST Mińsk Mazowiecki i Cezary Gąsior z MKST Mińsk Mazowiecki, układy 1 KUP-DAN: 1. Michał Łobacz z RSCT Radzyń Podlaski, 2. Adam Stefaniak z TKWSW Warszawa, 3. Krystian Kułakowski z SKT An-Do Pruszcz Gdański i Karol Keler z SKT An-Do Pruszcz Gdański, walki -46 kg: 1. Michał Tril z MKST Mińsk Mazowiecki, 2. Mikołaj Smagorowicz z MKS Lewart AGS Lubartów, 3. Jakub Zając z KAT Kraków i Konrad Bernacki z MKST Mińsk Mazowiecki, walki -52 kg: 1. Krystian Kułakowski z SKT An-Do Pruszcz Gdański, 2. Maksymilian Sonik z KAT Kraków, 3. Patryk Załęski z LKS Matsogi Ciechanów, walki -58 kg: 1. Nikodem Lewandowski z WSKT Wrocław, 2. Jakub Kołodziejak z TKWSW Warszawa, 3. Erwin Szypuła z TKWSW Warszawa i Maciej Gąsiorowski z TKWSW Warszawa, walki -64: 1. Adam Stefaniak z TKWSW Warszawa, 2. Yaroslav Dubovyk z GKT Gdańsk, 3. Sebastian Kruk z LSKT Lublin i Karol Keler z SKT An-Do Pruszcz Gdański, walki -70 kg: 1. Adrian Chojnacki z KTT Łódź, 2. Cezary Jackowski z MKSt Mińsk Mazowiecki, 3. Jakub Kuźmicz z MKST Miński Mazowiecki i Krzysztof Górecki z KS Dragon Janów, walki +70 kg: 1. Adam Bronisz z MKS Lewart AGS Lubartów, 2. Filip Mańkowski z UKST Świętochłowice, 3. Marek Zdancewicz z SAT i Przemysław Musiał z CT Łódź, techniki specjalne: 1. Adrian Chojnacki z KTT Łódź, 2. Jakub Derejczyk z KS Dragon Janów, 3. Jakub Kołodziejak z TKWSW Warszawa i Ernest Soboń z MKST Bystrzyca Kłodzka.

(bwb)

Zdjęcia DKL24.PL

Tagi

Zobacz galerie:
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Hover-dkl
  • Kotlina-dkl
  • Ms-auto
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24

najnowsze artykuły

Mini_pt-konsekracja0
Wtorek, 2019-06-25
List_mini_pt-karwiany1
Wtorek, 2019-06-25
List_mini_pt-kradziez
Wtorek, 2019-06-25
List_mini_pt-tae0
Wtorek, 2019-06-25
List_mini_pt-goworow1
Wtorek, 2019-06-25
List_mini_pt-klaryski0
Poniedziałek, 2019-06-24
List_mini_pt-zabytkowo0
Poniedziałek, 2019-06-24
List_mini_pt-ewangelik2
Poniedziałek, 2019-06-24
List_mini_pt-pijany
Poniedziałek, 2019-06-24
List_mini_pt-kumko1
Poniedziałek, 2019-06-24
polecamy


 

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz