Duża szansa na niebieski płomyk

NOWA RUDA. Doszło do skutku wcześniej zapowiadane spotkanie dotyczące doprowadzenia gazu do kolejnych słupieckich mieszkań. W siedzibie bibliotecznej filii w miniony wtorek zebrali się mieszkańcy budynków położonych przy ulicach: Kasztanowej, Radkowskiej, Zielnej i Połonin. To dla nich zjawił się przedstawiciel Polskiej Spółki Gazownictwa, by ich poinformować o możliwościach skorzystania z dobrodziejstwa błękitnego płomyka.

Prowadzący spotkanie burmistrz Tomasz Kiliński nie ukrywał, że celem władz miejskich jest sukcesywne wyprowadzanie Nowej Rudy z kłębów smogu. Miejscowość ciągle należy do najbardziej nim dotkniętych nie tylko w Polsce, ale i Europie. Pora dać jej wielki oddech, a szansą ku temu jest przejście gospodarstw domowych z tradycyjnego ogrzewania na proekologiczne, m.in. gazowe.
 

Wyjaśniono sobie, że po uzbrojeniu wskazanego rejonu miasta w gaz przyłączenie do sieci kosztować będzie po około 1,8 tys. zł  netto w przypadku domów jednorodzinnych. Opłata we wspólnotach mieszkaniowych uzależniona jest od liczby rodzin ją tworzących. Na wspomnianą kwotę po prostu się składają. Mieszkańcy dowiedzieli się też o tzw. kosztach towarzyszących.

Teraz właśnie w rękach słupczan zaproszonych na to spotkanie jest dalszy los oczekiwanej inwestycji. Jeśli zdecydowana ich większość wypowie się za przedsięwzięciem poprzez ankiety im przekazane, które do 18 maja br. należy dostarczyć do ratusza bądź filii bibliotecznej w Słupcu, to w roku przyszłym ruszy budowa sieci.

Efektem wtorkowego zebrania stanie się biuro obsługi klienta PGNiG, które w Nowej Rudzie ruszy z dniem 1 czerwca br. Czynne będzie w każdy poniedziałek w godz.: 10:30 - 13:30 w pokoju nr 1 w ratuszu.
 
(bwb)
Zdjęcia UM Nowa Ruda