Centrum Medyczne wspomagane hybrydą

POLANICA ZDRÓJ. Ponad 4,5 mln zł kosztowały nowoczesna sala hybrydowa i pracownia cytostatyków. Obie przekazano do użytku w Specjalistycznym Centrum Medycznym w miniony poniedziałek m.in. przy udziale posła Wojciecha Murdzka i senatora Aleksandra Szweda oraz biskupa Adama Bałabucha.


W polanickim szpitalu od 23 bm. możliwe stało się nowoczesne leczenie zabiegowe z wykorzystaniem diagnostyki obrazowej. To dzięki powstaniu hybrydowej sali operacyjnej z myślą o chirurgii naczyniowej, kardiochirurgii i kardiologii. Zaangażowano w większej części pieniądze ministerialne oraz SCM-u. Dzięki temu sala dysponuje np. cyfrowym angiografem do badań serca, aparatem ultrasonograficznym czy stołem operacyjnym z wymiennymi blatami, możliwe w niej będzie wykonywanie operacji bariatrycznych i kardiologicznych u bardzo otyłych pacjentów.
 

Natomiast pracownia cytostatyków powstała z funduszy SCM-u. Kwota ponad 315 tys. zł pozwoliła tak ją przygotować i uzbroić, że zdecydowanie poprawiły się warunki leczenia pacjentów onkologicznych, wymagających stosowania chemioterapii. 

Prezes SCM-u Renata Jażdż-Zaleska podczas tego spotkania przybliżyła zebranym działalność kierowanej przez siebie instytucji. Mówili o niej także dr Stanisław Leśniak i dr Wojciech Rubin.
 
(bwb)


Foto SCM Polanica Zdrój