Po kryterium kolarskim w Slupcu

NOWA RUDA. UKS Centrum Spedycja Pawbud oraz Urząd Miejski byli organizatorami kryterium kolarskiego w dzielnicy Słupiec. Stanowiło ono eliminacje do mistrzostw Polski. Trasa mierzyła 2,3 km i prowadziła z ul. Spacerowej przez Zagórze, a wiec niełatwymi odcinkami tej części miasta.

Wystartowało 244 licencjonowanych zawodniczek i zawodników - od kategorii żak aż do kategorii elita kobiet. Były też kategorie dla dzieci oraz VIP-owska. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wyścig elity kobiet z najlepszymi zawodniczkami w Polsce m.in. z zespołów MAT Atom Deweloper, UKS Mróz Jedynka Kórnik czy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Tutaj po emocjonującej walce zwyciężyła Agnieszka Bacińska z MAT Atom Deweloper.

W kategorii junior zwyciężył, po samotnej ucieczce, Erik Vater z Cottbus. W tym wyścigu noworudzianie liczyli na Krystiana Deca reprezentującego UKS Centrum Spedycja Pawbud Nowa Ruda oraz wychowanka noworudzkiego UKS Centrum Daniela Poniatowskiego, który obecnie reprezentuje barwy UKS Moto-Agbud-Stelweld-Jelcz-Laskowice. Tym razem jednak rywale okazali się mocniejsi.

Bardzo dobrymi wynikami popisały się zawodniczki UKS Centrum Spedycja Pawbud Nowa Ruda w kategorii żakiń - 1. miejsce Alicja Matuła i 2. miejsce Weronika Kula - oraz młodziczek - 3. miejsce Julia Legieć. W kategorii dzieci 9-10 lat zwyciężył Mikołaj Legieć. W kategorii do 6 lat wygrał Antoni Konarski, a w kategorii 7-8 lat - Szymon Dec był drugi. Wielkim chartem ducha popisała się Aleksandra Różnicka, która dobiegła do mety z uszkodzonym rowerem na drugim miejscu w kategorii 9-10 lat.