Medalowe występy młodych taekwondzistów

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-03-18 21:19:04
BOROWA (gm. Długołęka). Trzy srebrne medale i jeden brązowy wywalczyli zawodnicy i zawodniczka Młodzieżowego Klubu Sportowego Taekwon-do Bystrzyca Kłodzka. Trener Grzegorz Ozimek ma powody do zadowolenia, bo np. uzyskał bardzo wysoki wskaźnik medalowy w stosunku do liczebności reprezentacji klubu.

Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Taekwon-do ITF, które w minioną sobotę odbyły się w podoleśnickiej Borowej, swoje umiejętności zaprezentowała sześcioosobowa grupa młodych z bystrzyckiego MKST. Zawody były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Polski.

Pierwszy od lewej Ernest Soboń

- W kategorii juniorów srebrny medal w walkach do 50 kg wywalczyła Wiktoria Gozdur, a w kategorii juniorów młodszych dwa srebrne medale trafiły do Ernesta Sobonia; walka 70 kg oraz techniki specjalne. Natomiast "brąz" wywalczył Dominik Śladczyk; walki 70 kg - komunikuje G. Ozimek.

Trener zauważa, że z bardzo dobrej strony pokazały się debiutujące w tych zawodach taekwondzistki. Chodzi o Paulinę Gredys, która po bardzo zaciętym pojedynku uległa późniejszej zwycięzczyni kategorii walk do 46 kg, oraz Natalię Wołoszczuk; kat. wag. 55 kg. Natomiast Maria Jędrzejewska odpadła w drugiej rundzie układów formalnych.

Bystrzycka ekipa na mistrzostwa w Borowej

Przed tygodniem w Mykanowie koło Częstochowy - podczas zawodów Pucharu Polski Juniorów - srebrny medal wywalczyła Wiktoria Gozdur z MKST Bystrzyca Kłodzka.

- W tym miejscu dziękuję włądzom gminy Bystrzyca Kłodzka za wsparcie finansowe naszej działalności - dodaje G. Ozimek.