Kolorowo i smakowicie podczas Tradycji Wielkanocnych

KROSNOWICE (gm. Kłodzko). Prezentacja blisko 80 stołów, występy zespołów ludowych, kiermasz, konkursy na: palmę, pisankę, kartkę wielkanocną… To wszystko odbyło się w ramach XXI Spotkań Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej (17 marca), których gospodarzami tym razem byli: Dolnośląska Izba Rolnicza i Gmina Kłodzko.Stoły świąteczne uginały się o bogactwa wędlin i wypieków

Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej to impreza „wędrująca” po terenie powiatu kłodzkiego, aczkolwiek niektóre gminy jej gospodarzami były już kilka razy; gm. Kłodzko współorganizowała je po raz trzeci, tym razem w Krosnowicach (wcześniejsze edycje odbyły się w Kłodzku i Wojborzu). Gospodarzami byli wójt Stanisław Longawa i prezes DIR Leszek Grala, a od strony duchowej – biskup Adam Bałabuch.
 


Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za świąteczny stół trafił do Starego Waliszowa

Zaprezentowanych zostało w sumie około 80 stołów wielkanocnych. Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za stół wielkanocny tym razem trafił do Starego Waliszowa w gm. Bystrzyca Kłodzka. Konkurs na najładniejszą palmę został zdominowany przez społeczniczki z gminy Nowa Ruda – im przyznano pozostałe miejsca na podium oraz wyróżnienia, ale I miejsce przypadło w udziale wsi Wolany w gm. Szczytna. Było też wiele innych nagród ufundowanych przez parlamentarzystów, samorządowców, firmy, instytucje. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania od organizatorów.
 
(tus)

Zdjęcia dkl24.pl