Nowi żołnierze złożyli przysięgę

KŁODZKO. W miniony piątek 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej był miejscem szczególnego wojskowego ceremoniału – przysięgę złożyli żołnierze służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych. Uczynili to w obecności swoich najbliższych oraz przedstawicieli wielu instytucji. Dowódcą uroczystości był kpt. Michał Kowalczyk.


Rotę przysięgi na sztandar jednostki wypowiedzieli wyróżniający się żołnierze – Damian Dzimira, Piotr Prandzioch, Maciej Wilczek i Michał  Wołk. Była to okazja do wyróżnienia przez czasowo pełniącego obowiązki dowódcy 22 KBPG mjra Krzysztofa Hanka najlepszych z najlepszych. I tak za wyniki wychowawcze i szkoleniowe pismo pochwalne odebrał Mikołaj Toborowicz, a listy gratulacyjne za szczególne zaangażowanie w czasie szkolenia oraz wysokie wyniki – Łukasz Baran, Damian Paluch, Piotr Prandzioch i Michał Wołk.
 

- Uroczystość zakończono defiladą pododdziałów, przygrywała Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia –
informuje por. Damian Antonik. - Po defiladzie goście, młodzież szkolna, żołnierze i pracownicy wojska zostali zaproszeni na pokaz sprzętu i uzbrojenia wystawionego przez żołnierzy 22 KBPG.

Opr. (bwb)

Foto Ireneusz Panasewicz i Janusz Cisowski
22 KBPG