W trzy lata zbudują stację PKP Kłodzko Miasto

KŁODZKO / WARSZAWA. Aż 58 mln zł netto zaangażują Polskie Koleje Państwowe - Polskie Linie Kolejowe w przebudowę swojego przystanku pasażerskiego "Miasto". I to tak, aby stał się on stacją, na której kończyć się będzie i rozpoczynać bieg pociągów. Ogłoszony został przetarg na realizację kłodzkiego zadania. Zainteresowane nim podmioty mogą składać oferty do 20 lutego br.Przystanek osobowy o słabym zapleczu pasażerskim i technicznym to stanowczo za mało

"Cały projekt, zawiera się w zadaniu „Zwiększenie przepustowości wybranych linii kolejowych poprzez optymalizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym i układów stacyjnych” - zauważa Michał Szymala z "Rynku Kolejowego". I dodaje, że na to przedsięwzięcie składa się całkowita przebudowa nawierzchni torowej w torze nr 1, 2, zabudowa 9 nowych rozjazdów w rejonie posterunku Kłodzko Miasto, budowa nowych torów stacyjnych oraz budowa nowego peronu wyspowego z przebudową peronu istniejącego... Zbudowane zostanie nowe przejście pod torami a także windy, które pasażerów dowiozą na perony. Na powstałej w ten sposób stacji pojawią się nowe urządzenia srk, konieczna będzie budowa nastawni Kłodzko Miasto, założenie nowej sieci trakcyjnej oraz cała masa robót towarzyszących. Do tego wszystkiego trzeba będzie stworzyć oczywiście dokumentację budowlaną, wykonawczą i powykonawczą..."

Czas realizacji inwestycji, to maksymalnie 32 miesiące. Po jej zakończeniu stacja Kłodzko Miasto przejmie funkcje pasażerskie spełniane dotychczas przez odległą od centrum stację Kłodzko Główne.
Opr. (bwb)
Foto ARC