Orkiestranci Owsiaka przygotowują instrumenty

SUBREGION. Trwają ostatnie przygotowania do niedzielnego, wielogodzinnego koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem ma on być bardziej doniosły, o czym przekonują jego lokalni współorganizatorzy, którzy zapraszają do udziału w zaplanowanych imprezach.

W Stroniu Śląskim start o godz. 15:00 w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury. Zaprezentują się artystycznie przedszkolaki, uczniowie, grupy ludowe i taneczne, będzie też rockowa niespodzianka. W Lądku-Zdroju areną wydarzeń związanych z WOŚP stanie się rynek staromiejski. W programie koncerty, licytacje, zabawy – wszystko od godz. 16:00.
 

Po obiedzie ruszy część kulturalno-rekreacyjna WOŚP w Międzylesiu. Złożą się na nią prezentacje w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz grup folklorystycznych. W Bystrzycy Kłodzkiej blok „orkiestrowy” ruszy o godz. 14:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Ujęto w nim m.in. występy romskiego zespołu „Mrodo Dziweł” i Akademii Ruchu.

W Polanicy-Zdroju pierwsze rytmy usłyszeć będzie można już o godz. 12:00 w parku Szachowym. Później impreza przeniesie się do Teatru Zdrojowego. Natomiast w Szczytnej miejscem wspólnej zabawy stanie się plac przy Miejskim Ośrodku Kultury. I na nim każdy znajdzie coś dla siebie.

W kudowskim Teatrze Zdrojowym szykują się licytacje wartościowych przedmiotów, koncerty wokalistów i zespołów. Początek o godz. 14:30. O tej samej porze rozpocznie się kalejdoskop różności w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. I w przypadku tej placówki dominować będą pokazy własnych sekcji i zespołów.

Atrakcyjnie zapowiada się wydarzenie w Złotym Stoku. Tam wystąpią miejscowe cheerleaderki. I to już od godz. 16:00 w Centrum Kultury i Promocji. Będzie pokaz karate miejscowej sekcji, a wieczorem przedstawienie jasełek w wydaniu seniorów.

(bwb)