Ze "schetynówek" na przebudowę dróg

WROCŁAW / POWIAT KŁODZKI. Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak zatwierdził listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019. Wśród nich są również te, które pochodzą z powiatu kłodzkiego.
- Już w styczniu 2018 r. ogłaszamy przetarg na dokończenie przebudowy ulicy Unii Lubelskiej w Bystrzycy Kłodzkiej - mówi Piotr Marchewka, etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego. - To w związku z tym, że otrzymaliśmy ponad 2 mln zł dofinansowania (dokładnie 2 070230 zł - dop. red.). Drugie tyle zapewniają wspólnie powiat kłodzki i gmina Bystrzyca Kłodzka.
 

Pieniądze z tzw. "schetynówek" i własne obu budżetów lokalnych pozwolą na szybsze rozwiązanie problemu komunikacyjnego, jakim dotychczas jest utrudniony wjazd do przemysłowej części Bystrzycy Kłodzkiej samochodami wielkotonażowymi i gabarytowymi. Ich kierowcy muszą poruszać się objazdem prowadzącym m.in. przez Długopole-Zdrój.

Z tego samego programu 64 tys. zł przyznano gminie Stronie Śląskie na przebudowę ul. Okrężnej (zadanie za 128,5 tys. zł), gminie miejskiej Kłodzko 804 922 zł na kontynuowanie przebudowy ul. Walecznych (za 1 609 844 zł) i gminie Polanicy-Zdrój 233 708 zł na przebudowe ul. Żeromskiego (zadanie za 467 416 zł).

(bwb)