"Mieszkanie - plus" wkracza do kurortu

WROCŁAW / KUDOWA-ZDRÓJ. W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim włodarze 9 gmin podpisali listy intencyjne dotyczące budowy na ich obszarach lokali w ramach programu "Mieszkanie - Plus" z udziałem Krajowego Zasobu Nieruchomości. Wśród sygnujących dokument był również kudowski burmistrz Piotr Maziarz. Kudowa-Zdrój jest jedyną gminą z powiatów: kłodzkiego i ząbkowickiego, która wzięta została pod uwagę w tej edycji przedsięwzięcia.
 


W gronie włodarzy z gmin objętych programem "Mieszkanie - Plus" jest i burmistrz Kudowy-Zdroju P. Maziarz (czwarty od lewej)

Niewątpliwie przyczynił się do tego fakt, że samorząd lokalny posiada uzbrojone działki nadające się pod taką zabudowę. Mieszkania na nich usytuowane - zgodnie z polityką KZN - docelowo będą mogły być wykupione przez ich najemców albo długoterminowo wynajmowane. Cena 1 m kw. powierzchni stanie się konkurencyjna wobec innych ofert.

O zasadach funkcjonowania programu "Mieszkanie - Plus" poinformował sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski. Gospodarzem spotkania był wojewoda Paweł Hreniak.

(bwb)