Na nartach po Górach Sowich

REGION. Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich solidnie przygotowuje się do zimy, Jego dążeniem jest to, aby narciarze mili do dyspozycji jak najwięcej tras biegowych oraz imprez opartych na białej rekreacji.

Zarząd i Biuro stowarzyszania niedawno zorganizowali spotkanie z udziałem przedstawicieli gmin i instytucji członkowskich. W jego trakcie uzgodniono, że gmina Walim i sołectwo Rzeczka utworzą i sfinansują prace na nowej trasie, która poprowadzi od Przełęczy Walimskiej do schroniska "Sowa". Po wykonaniu przepustu przez nadleśnictwo w Jugowie możliwe będzie połączenie trasy o nazwie "Sowa" z nieodległą drogą i tym samym powstanie pętla biegowa o ponad 4-kilometrowej długości.
 


Przedstawiciele instytucji z Gór Sowich debatowali nad lepszym ich wykorzystaniem przez narciarzy

Narciarze biegowi powinni zauważyć zmiany, które na trasie "Nietoperz" poczyni świdnickie nadleśnictwo; konkretnie na odcinku Bielawska Polana - Zimne Wody. Natomiast STGGS zamierza utworzyć i utrzymać dwa nowe odcinki na trasach "Lis" i "Sowa".

Rozmawiano też o przygotowaniach do XXXVII Biegu Gwarków. Zaplanowano go w dniach 20 i 21 stycznia 2018 r. termin drugi, to 3 i 4 lutego) na dystansach 25 i 10 km oraz krótszych - dla dzieci. Przełęcz Jugowska będzie miejscem startu i mety. Także w styczniu 2018 r. przeprowadzi się wyścig na fatbikach. Z propozycją wyszło Stowarzyszenie Strefa MTB Sudety. Pewne jest, iż w styczniu 2018 r. w Srebrnej Górze odbędzie się Bieg św. Floriana.

Opr. (mb)