I Ty możesz pomóc pogorzelcom

LĄDEK-ZDRÓJ. W niedawnym pożarze trzech domów w centrum miasta dobytek całego życia straciło aż 17 rodzin. Żadna nie jest w stanie samodzielnie go odtworzyć. Ludzie dobrej woli spieszą więc z pomocą. Już w najbliższą sobotę w Lądku-Zdroju odbędzie się festyn charytatywny (start o godz. 15:00) na rynku, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla poszkodowanych. Przewidziano prezentacje artystyczne, przejażdżki pojazdami strażackimi, licytacje i inne propozycje.


Są też prowadzone i inne formy wsparcia. Jak pisze lądczanka Agnieszka Ogórek: "Z inicjatywy mieszkanki Lądka Zdroju p. Klaudii Miki powstała społeczna akcja pomocy poszkodowanym. P. Klaudia wymyśliła aukcje na facebooku, z których dochód jest przeznaczony dla poszkodowanych. Sprawa jest bardzo prosta. Osoby, które mają na sprzedaż jakąś rzecz lub usługę, a dochód ze sprzedaży chcą przekazać poszkodowanym, wystawiają tę rzecz na aukcji. Po jej zakończeniu (termin określa wystawiający), osoba wygrywająca wpłaca zadeklarowaną kwotę na konto utworzone przez Urząd Miasta i Gminy (subkonto dla pogorzelców), po czym odbiera wylicytowaną rzecz. Obecnie wylicytowanych zostało już ponad 100 przedmiotów lub usług. Jednak z uwagi na ogrom zniszczeń i strat, dotychczasowy dochód z aukcji pozwoli pokryć bardzo niewielki ułamek szkód. Należy podkreślić, iż wszystkie osoby, które włączyły się w akcję robią to charytatywnie. A link do strony na fb, to: https://www.facebook.com/events/917683215048187/

Jak p. Agnieszka pisze dalej: - W akcję włączyli się mieszkańcy Lądka oraz okolicznych miejscowości (nawet Kłodzka). Propagują  ją również  bracia Collins. Pod tym adresem ich poparcie akcji
(https://www.facebook.com/events/917683215048187/permalink/923665644449944/) . Tutaj info o samych braciach (https://moto.wp.pl/historia-braci-collins-sukces-polakow-w-londynie-6036886819153025a) ".

Może czytelnicy dkl24 posiadają w domu przedmioty, których sprzedaż wsparłaby poszkodowanych? Szczegóły na wspomnianej stronie facebooka.

(bwb)