Kształty obwodnicy bardziej realne

KŁODZKO. Obwodnica drogowa tego miasta nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Widać to z lotu ptaka, a już na pewno drona. Co rusz inwestor oraz wykonawca dokumentują zdjęciowo postęp robót na poszczególnych odcinkach. Nie da się ukryć, że wyprzedzają czas.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą wybudowania obwodnicy Kłodzka jest były poseł Czesław Pogoda, który jeszcze pod koniec lat 90. XX stulecia prezentował jej projekt, a w roku 2000 dobijał się w sejmie o pieniądze na niego. Niestety, wtedy skończyło się na rządowych deklaracjach. Temat powrócił kilka lat temu i od razu podpisuje się pod nim co najmniej kilkoro VIP-ów, jako jego sprawcy...
 

Dla zmotoryzowanych mieszkańców ziemi kłodzkiej i gości odwiedzających ten subregion nie są ważne spory polityków o tzw. sprawstwo inwestycyjne. Dla nich liczy się głownie to, aby obwodnica jak najszybciej została udostępniona. Według zapewnień Generalnej dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy - powinno to nastąpić najpóźniej latem przyszłego roku. Tym samym przez prawobrzeżną część Kłodzka przestanie przetaczać się ciężki tabor, o co tak usilnie walczyli mieszkańcy.
(bwb)