Marsz Pamięci Anny i Roberta

WROCŁAW / GÓRY STOŁOWE. Przed 20 laty, 17 sierpnia 1997 r., na szlaku turystycznym prowadzącym z Dusznik-Zdroju do Karłowa została brutalnie zamordowana dwójka studentów. W czwartek, 17 sierpnia br., z parkingu na Lisiej Przełęczy do Narożnika w Górach Stołowych przejdą uczestnicy Marszu Pamięci. Tam na symbolicznych grobach Anny Kembrowskiej i Roberta Odżgi zapalą znicze i złożą kwiaty. Uroczystości patronują rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. Tadeusz Trziszka i dyrektor Parku Narodowego Gór Stołowych Bartosz Małek.
 

Od czasu zaistnienia tragedii policja stara się wyjaśnić jej okoliczności i ustalić sprawców. Wiadomo jest na pewno, że studentka III roku ochrony środowiska i student IV roku geodezji i kartografii ówczesnej Akademii Rolniczej zostali zastrzeleni podczas wędrówki na obóz naukowy, który zorganizowano w stołowogórskim schronisku. Kto i dlaczego dopuścił się tej zbrodni - wciąż nie wiadomo. Ich ciała znaleziono po 10 dniach od wydarzenia, w pobliżu niebieskiego szlaku. Po roku prowadzenia śledztwa policja je umorzyła z powodu niewykrycia sprawcy. Sprawą zajmują się nadal funkcjonariusze kryminalni z Archiwum X.

Marsz Pamięci Anny i Roberta rozpocznie się o godz. 11:00 na Lisiej Przełęczy, a do udziału w nim zapraszają władze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Dziekan Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Dziekan Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego oraz Studenckie Koło Naukowe Gleboznawstwa i Ochrony Środowiska.

(bwb)

Repr. Głos Uczelni nr 55/1997