Wielkie grillowanie pod Trójmorskim Wierchem

MIĘDZYLESIE. Lekkoatletycznym trójbojem przyjaźni rozpoczną się tegoroczne dni tego miasta. Zawody odbędą się 31 bm. po raz siedemnasty z udziałem uczniów miejscowego Zespołu Szkół oraz dzieci z czeskich Kralików. Areną zmagań pozostanie stadion.
Kolejny dzień, to polsko-czeskie święto dzieci. W godzinach: 8:00 - 13:30 przeniosą się one do średniowiecza, uczestnicząc m.in. w barwnym przemarszu, natomiast w godz.: 17:00 - 19:00 podwoje otworzy przed nimi międzyleski zamek.

Drugi dzień czerwca upłynie pod znakiem mistrzostw gminy w gimnazjalnej siatkówce plażowej, uroczystej sesji Rady Miejskiej w Międzylesiu, zwiedzania Izby Regionalnej w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy. Wieczorem zaplanowano wernisaż prac malarskich w zamku oraz dyskotekę na polu namiotowym (g. 20:00).
 

Bogata w ofertę będzie sobota, 3 czerwca. Tradycyjnie od rana staw przy polu biwakowym posłuży wędkowaniu najmłodszych, zaś przy zespole pałacowo-zamkowym ruszy Dziecięcy Pchli Targ. Przed południem odbędą się biegi przełajowe dla młodszych i starszych (stadion), rajd szlakiem Jana Pawła II, turniej piłki siatkowej. W samo południe na rynku zagra orkiestra dęta OSP Międzylesie, i rozpocznie się gra uliczna pn. "Perły Międzylesia". Natomiast póxnym popołudniem, na polu biwakowym, sztandarowa impreza - "Grillowanie pod Trójmorskim Wierchem". A wieczorem koncerty solisty oraz zespołu i pokaz sztucznych ogni. MGOK zaprasza też na nocną zabawę taneczną.

W ostatni dzień świętowania, tj. 4 czerwca, też na polu biwakowym cykl imprez dla dzieci od godz. 13:00. Zaprezentują się przedszkolaki i uczniowie klas młodszych, adepci hapki-do, czyli wschodnich sztuk walki, będą występy
artystyczne oraz inne atrakcje. Z ofertą wychodzi też Nadleśnictwo Międzylesie. Na finał Dni Międzylesia zaplanowano zabawę taneczną.

(bwb)