Powiatowe uroczystości Dnia Strażaka

KŁODZKO. Powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się dzisiaj na dziedzińcu Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Była to sposobność do podsumowania ubiegłorocznej pracy jednostek zawodowych i ochotniczych przez komendanta powiatowego PSP st. bryg. Janusza Chodorowskiego, wręczenia odznaczeń resortowych strażakom zawodowym i druhom oraz wyróżniającym się jednostkom. Dokonali tego m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Marek Kamiński i prezes Zarządu Powiatowego ZOSP Ryszard Drozd.
 

Celebra odbywała się przy udziale posłanki Moniki Wielichowskiego, radnego wojewódzkiego Zbigniewa Szczygła (byłego komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu), samorządowców z powiatu kłodzkiego, najbliższych i znajomych bohaterów tego święta.
 

Akcentem kłodzkiej uroczystości było pożegnanie przechodzącego na emeryturę mł. bryg. Ryszarda Lewandowskiego - dotychczasowego zastępcy komendanta powiatowego PSP. Nie oznacza to jego rozstania z formacją, gdyż pełniąc funkcję wiceprezesa ZP ZOSP nadal będzie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z ratownikami i strażakami-ochotnikami.

(bwb)