Maraton czytelniczy z recitalem poezji

KŁODZKO. W ostatnim dniu maja br. w tym mieście odbędzie się I Kłodzki Turniej Poezji Śpiewanej. Organizuje go Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, która do udziału w imprezie zaprasza mieszkańców ziemi kłodzkiej. Jest jeden warunek - wiek do 22 lat. Wykonawcy mogą zaprezentować własny lub obcy utwór mieszczący się w kategorii poezji śpiewanej przy akompaniamencie osoby towarzyszącej lub swoim.

Turniej przebiegnie dwuetapowo. W pierwszym wfilii bibliotecznej przy ul. Wyszyńskiego odbędą się przesłuchania i jury wybierze od 3. do 7. wykonawców, którzy przejdą do drugiego etapu. Ten, w tym samym dniu, tyle że przed wieczorem, rozpocznie się w Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy ul. Wyszyńskiego.
 

Zgłoszenia osób chętnych do udziału w turnieju są przyjmowane do 18 maja br. w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kłodzku, tel. 748 657 481. Pod tym numerem udzielane są bardziej szczegółowe informacje.
Współorganizatorami I KTPŚ są Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe i Centrum Kultury Chrześcijańskiej.

W tym samym dniu, już od godz. 9:00, w CKCh. trwać będzie Kłodzka Moda na Czytanie, czyli maraton pn. "Czytam, bo lubię". W jego trakcie zaistnieją targi książki dla młodego czytelnika, poza tym impreza stanie się okazja do spotkania m.in. z aktorem Pawłem Królikowskim, pisarką Agnieszką Urbańską, komandosami z 22 Kłodzkiego Batalionu Piechoty Górskiej. 

Na zwieńczenie ostatniego dnia maja - literacko-poetyckiego - z recitalem poezji śpiewanej wystąpi Antonina Krzysztoń - polska kompozytorka i piosenkarka. Jej koncert zaplanowano na godz. 18:00 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej.
Opr. (bwb)