PiS-u przymiarki do wyborów

KŁODZKO. Do końca tego roku Prawo i Sprawiedliwość zamierza przedstawić swoich kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz na radnych rad gminnych, powiatowych i wojewódzkich, czyli sejmików samorządowych. Od kilku tygodni funkcyjni przedstawiciele tej partii spotykają się ze swoimi członkami i sympatykami, przedstawiając założenia wyborcze. Jest wiadomo, że PiS chce ocenić pracę swoich dotychczasowych przedstawicieli w organach samorządowych tej kadencji, wskazać z jego ramienia pretendentów na włodarzy i radnych, którzy zanim znajdą się na listach wyborczych, przejdą ocenę wewnątrzpartyjną.
 


Migawka z kłodziego spotkania członków i sympatyków PiS

W okręgu parlamentarnym tworzonym przez powiaty: dzierżoniowski, kłodzki i ząbkowicki już od jakiegoś czasu w spotkaniach informacyjnych uczestniczy senator Aleksander Szwed. Ostatnio, tj. 11 bm., był obecny w Kłodzku i wspólnie z wicewojewodą Kamilem Zielińskim odnieśli się do programów rządowych realizowanych na wspomnianym obszarze, w tym do obwodnicy drogowej miasta nad Nysą.

A tymczasem wróble ćwierkają, że PiS w powiecie kłodzkim przymierza się do wystawienia na burmistrzów bądź wójtów Marcina Kożuchowskiego w Kłodzku, Grzegorza Junga w Polanicy-Zdroju, Marka Bogdała w gminie wiejskiej Kłodzko, Dariusza Piotrowskiego w Bystrzycy Kłodzkiej, Joanny Walaszczyk w Nowej Rudzie, Jerzego Deca w gminie wiejskiej Nowa Ruda. Czas pokaże, czy się myliły.
(abc)

Foto BP A. Szweda