Malarskie kompozycje lokalnych twórców

BARDO (inf. wł.). Wszystko wskazuje na to, że grupa plastyczna, która istnieje przy Centrum Kultury i Bibliotece powiększy się liczebnie. Niewykluczone, że zachętą do tego dla kolejnych osób stanie się wernisaż prac jej dotychczasowych członków zaplanowany na najbliższy piątek. Jak informuje dyrektorka placówki Kinga Zych - swoje wytwory przedstawią Bożena Chodorowska, Krystyna Domska-Bujnowicz, Elżbieta Karamon, Zofia Maniak, Andrzej Pocian, Ryszarda Styrczewska, Iwona Wieczorek, Bożena Wojnar. Zajęcia z tą grupą prowadzi Michał Rajczakowski - autor wielu bardzo interesujących prac malarskich. 
 

- Plon pracy grupy to liczne obrazy wykonane różnymi technikami - od rysunków piórkiem, akwareli, obrazów malowanych farbami akrylowymi i olejnymi, po ceramikę. Uczestnicy warsztatów poznają różne techniki plastyczne, dzięki którym mogą w swoich pracach pokazać piękno przyrody, niezwykłe zabytki Barda i okolic, a także wcielić się w znanych twórców, kopiując ich obrazy -
charakteryzuje przygotowany do ekspozycji zbiór K. Zych, zachęcając równocześnie do udziału w wernisażu. Rozpocznie się on o godz. 18:00 w CKiB.
 
(bwb)

Foto CKiB Bardo