Mariusz Pusz z BSTS-u tenisistą roku 2021

BYSTRZYCA KŁODZKA (inf. zewn.). Aż siedemdziesięcioro zawodniczek i zawodników uczestniczyło w turniejach przeprowadzonych w roku 2021 przez Bystrzyckie Stowarzyszenie Tenisa Stołowego. Zdobywali oni punkty, które skrzętnie wykorzystano do rankingu wskazującego zawodnika / zawodniczkę roku.

Z informacji przekazanej przez Anatola Kornbergera z BSTS-u wynika, że na zaplanowanych 36 takich zawodów - ze względu na pandemię koronawirusa - udało się przeprowadzić 19. W ich trakcie największą ilość punktów, bo 577, zdobył Mariusz Pusz z BSTS-u Bystrzyca Kłodzka. Drugie miejsce z 524 pkt przypadło Karolowi Meissnerowi - też z BSTS-u, zaś trzecie z 494 pkt Grzegorzowi Wojtaszkowi - również z BSTS-u.
 
Od lewej: Jerzy Motyka, Karol Meissner, Mariusz Pusz, Grzegorz Wojtaszzek i Jan Sarna

Jerzy Motyka z kłodzkiego Impulsu z 392 pkt zajął czwarte miejsce, Albert Krupa z BSTS-u z 378 pkt - piąte, zaś Natalia Wnuk z Orląt Krosnowice z 310 pkt - na szóstym.

BSTS może pochwalić się tym, że aktualnie jest tym stowarzyszeniem na ziemi kłodzkiej, które organizuje największą ilość turniejów tenisowych w subregionie, ale otwartych dla wszystkich zainteresowanych i do tego w różnym wieku. Prezesuje mu Jan Słowik, który wskazuje na dobrą współpracę z gminą Bystrzyca Kłodzka..
 
Opr. (bwb)

Foto BSTS