Niedźwiedź jaskiniowy wpadł do galerii handlowej

KŁODZKO (inf. wł.). Niecodziennego gościa spotkali klienci w sobotnie popołudnie w pasażu galerii handlowej Twierdza Kłodzko. Był nim niedźwiedź jaskiniowy, który wybrał się aż tutaj z odległego o 45 km Kletna, gdzie mieszka w jaskini słynnej na całą Polskę i również na świecie. Olbrzymi ssak przybył, aby promować swoją siedzibę podczas imprezy popularyzującej atrakcje ziemi kłodzkiej.


Z tej samej okazji m.in. skorzystała grupa pracowników Nadleśnictwa w Jugowie, która na stoisku obdarowywała chętnych sadzonkami kosodrzewiny. Niewtajemniczonym powiemy, że to sosna górska zaliczana do krzewów, a osiągająca do 3 m wysokości. Przy okazji jej odbioru można było dowiedzieć się, gdzie na obszarze zarządzanym przez to nadleśnictwo można wziąć udział w akcji pn. "Zanocuj w lesie" propagowanej przez Lasy Państwowe.
 

W czasie trzygodzinnego wydarzenia, okraszonego muzycznie przez Kapelę Bożków, można było poinformować się o ofertach np. Parku Narodowego Gór Stołowych  i innych wystawców, wziąć udział w konkursie krajoznawczym czy poznać tajniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zdradzone przez szkoleniowców z Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku.
(bwb)

KILKA MIGAWEK Z WYDARZENIA: