Przyszłość twierdzy oczami studentów

KŁODZKO (inf. wł.). Efekty swojej kilkudniowej pracy na miejscowej twierdzy przedstawili dziś, 3 bm. w sali konferencyjnej na Wielkich Kleszczach studenci Politechniki Lubelskiej, z Wydziału Budownictwa i Architektury. Prezentacja była podsumowaniem praktyk, podczas których ocenie stanu technicznego poddano donjon. Na na podstawie zdjęć i pomiarów, a także za sprawą specjalistycznego oprogramowania stworzono wirtualny model przestrzenny Twierdzy Kłodzko.






– Serdecznie państwu dziękuję za tę inicjatywę. Spotykamy się tu piąty rok. Bardzo liczymy na wasze merytoryczne wsparcie, które jest podstawą dla naszych późniejszych robót konserwatorskich. Więc chciałabym zapewnić, że wasza praca nie tylko służy wam - jako trening umiejętności, ale służy też nam - jako podstawa, fundament do realizowania późniejszych wniosków remontowych, konserwatorskich czy projektowych i budowlanych – dziękowała studentom i kadrze naukowej Joanna Stoklasek-Michalak, dyrektor Twierdzy Kłodzko.
 




 
Do podziękowań dołączył też wiceburmistrz Wiesław Tracz, który wspomniał przy okazji o planach współpracy w przyszłości: – Plany rewitalizacji pozostałych obiektów przed nami. Mam nadzieję, że w tym zakresie będziemy współpracować w ogóle z politechnikami, bo nie tylko z waszą, ale i z Politechniką Warszawską, myślę też, że będą się włączać w to także inne uczelnie, bo Kłodzko jest tego warte, a my - nie ukrywam - potrzebujemy wsparcia, ponieważ te obiekty są potężne. Takie wsparcie zawsze stanowi podwaliny pod staranie się o środki zewnętrzne na rewitalizację czy konserwację obiektów, którymi zarządzamy.

bp