Żywe szachy w kurorcie

POLANICA-ZDRÓJ (inf. zewn.). W najbliższą sobotę (21 bm.) na terenie parku Szachowego odbędą się wydarzenia w ramach projektu „Teatr w Parku – Żywe szachy wg poematu Jana Kochanowskiego”.

Główną osią jest plenerowe widowisko na podstawie utworu poety Jana Kochanowskiego „Szachy”. W spektaklu tradycyjne figury szachowe zastąpią młodzi aktorzy. Sztuka będzie transmitowana online. Wydarzeniami towarzyszącymi będą: spotkanie z aktorem, otwarte warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży oraz konkurs plastyczny „Trzymam pion”. Ponadto w parku prezentowana będzie wystawa fotograficzna upamiętniająca historię Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Akiby Rubinsteina i przybliżająca postać najwybitniejszego szachisty polskiego. Pięknym zbiegiem okoliczności w tym czasie w Polanicy odbywa się także Międzynarodowy Festiwal Szachowy – informuje Monika Doskocz-Kupisowa z Teatru Zdrojowego - Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Kultury i Sportu.

Opr. (bp)

foto ilustracyjne: pixabay.com