Wielkie powitanie Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak

DUSZNIKI ZDRÓJ. Wczoraj wieczorem mieszkańcy uroczyście powitali Weronikę Nowakowską-Ziemniak – srebrną i brązową medalistę z Mistrzostwa Świata w Biathlonie w Kantiolahti (Finlandia). W rodzinnym mieście od burmistrza Piotra Lewandowskiego otrzymała Medal Szczęścia.

Przypomnijmy, iż jako Wicemistrzyni Świata W. Nowakowska-Ziemniak stanęła na podium w sprincie na trasie 7,5 km z czasem 22:26,4. Jako jedyna zawodniczka była bezbłędna na strzelnicy i wywalczyła pierwsze podium w swojej karierze w zawodach najwyżej rangi. Trzecie miejsce zajęła w biegu na dochodzenie na dystansie 10 km, tracąc do zwyciężczyni Dorin Haber 39,5. Polski biathlon długo czekał na taki sukces!

W Dusznikach Zdroju mieszkańcy i władze miasta powitali medalistkę i współmieszkankę na czerwonym dywanie, z fanfarami i pięknym pokazem sztucznych ogni.